Sortno oljčno olje Buga je pridobljeno iz avtohtone slovenske sorte oljk, ki je prisotna v slovenski Istri.
Sorta rodi nekoliko pozneje, je odporna na mraz in bolezni, ima dobro rodnost, vendar manjši izkoristek olja v primerjavi z Istrsko belico. Olje je cenjeno zaradi uravnoteženega okusa z rahlo grenkobo in pikantnostjo.
- Za manj vajene oljčnega olja bo odlična izbira.
Oljčno olje Buga je nežno, z mehko zaokroženimi okusi in prijetno sadno noto.
Prepoznaven je vonj po zrelih sadežih in suhem zelišču, okus pa odlikuje blaga grenkoba in zelo subtilna pikantnost, zaradi česar je olje priljubljeno pri tistih, ki iščejo milejše arome.
Ekstra deviško, hladno stiskano, sortno olje Buga priporočamo kot “začimbo” k ribam, mehkužcem, pečenemu krompirju, enolončnicam, sveži zelenjavi, žitnim jedem in lažjim solatam. Njegov blagi in harmonični okus z rahlo grenkobo ter diskretno pikantnostjo odlično dopolnjuje nežne okuse jedi.
Nad 100 € BREZ POŠTNINE
za dostavo v Sloveniji!
100 % varen nakup
in garancija zadovoljstva.

Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.